Aktuality

Zůstaňte v obraze o aktuálním dění okolo ČMOS.

V únoru zasedal Výbor ČMKOS pro rovné příležitosti žen a mužů

8.2.2018

V Domě odborových svazů v Praze se 6. února 2018 sešel na svém prvním letošním zasedání Výbor ČMKOS pro rovné příležitosti žen a mužů (dále jen VRP).

 

Na programu jednání bylo hodnocení proběhlých aktivit, které souvisejí s tématikou rovných příležitostí a informace o chystaných akcích. Byla projednána příprava pravidelné zprávy VRP, která je každoročně předkládána Radě Českomoravské konfederace odborových svazů. Přítomní byli dále informováni o přípravě zprávy o činnosti VRP pro nadcházející dubnový sjezd ČMKOS. Dalším důležitým bodem jednání byla budoucnost VRP a nadcházející volby nového vedení výboru.

 

Členky a členové výboru byli seznámeni s nejbližší akcí, kterou pořádá Česká ženská lobby. V rámci mezinárodní kampaně One Billion Rising se bude na piazzetě Národního divadla, dne 14. února 2018, od 12.00 hodin konat shromáždění a taneční vystoupení pod názvem „Tancem proti násilí“. Tímto happeningem se připojíme k celosvětové akci, kdy se na Valentýna sejdou lidé, aby vyjádřili solidaritu obětem násilí na ženách. Záštitu nad akcí převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová, která na místě pronese projev. Akci rovněž podporuje Taťána Kuchařová a její nadace Krása pomoci, která pomáhá seniorům. Dalšími, kteří akci podporují je herečka Alena Antalová, filmový kritik Kamil Fila a další osobnosti veřejného života. Připravované shromáždění rovněž podpořilo Policejní prezídium a osobně jí udělil záštitu policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý. Finančně akci podpoří Velvyslanectví Spojených států amerických.

 

Jedním z posledních bodů jednání byla plánovaná výroční konference, kterou každoročně pořádá VRP ve spolupráci s Friedrich-Ebert- Stiftung. Ta by se měla uskutečnit po letních prázdninách.